Zemětřesení

Potvrzení č.2 partnerské organizace ASIA Onlus o převodu prostředků z veřejné sbírky o.s. Potala obětem zemětřesení v Tibetu

Dne 27.1.2011 jsme převedli výtěžek sbírky na pomoc obětem zemětřesení, které 14. dubna postihlo oblast Jušu (tibetsky Kjegundo) v provincii Čching-chaj, naší partnerské organizaci ASIA Onlus. Všem, kteří přispěli, velice děkujeme. Sbírka zůstává otevřená a další výtěžek bude opět předán prostřednictvím partnerské organizace. Budeme vás dále informovat o předávání pomoci.

Tibeťané se nebudou podílet na obnově zemětřesením postižené oblasti Kjegundo

Podle zprávy zveřejněné na serveru Phayul se čínská mašinerie chystá využít přírodní katastrofy k narušení kořenů tibetské kultury v oblasti. Guvernér provincie Čching-chaj oznámil budování nového města v oblasti Jušu (tibetsky Kjegundo) s dočasným čínským názvem Sanjiangyuan (Tři říční prameny). Přestože území podle čínských úřadů patří do tibetské autonomní oblasti, Tibeťané budou z obnovy oblasti vyloučeni a město má mít pouze čínský název. Poslední tibetské historické budovy, které přežily zemětřesení, nejspíše ustoupí masivní čínské výstavbě.

Potvrzení partnerské organizace ASIA Onlus o převodu prostředků z veřejné sbírky o.s. Potala obětem zemětřesení v Tibetu

Dne 8.6. jsme převedli výtěžek sbírky na pomoc obětem zemětřesení, které 14. dubna postihlo oblast Jušu (tibetsky Kjegundo) v provincii Čching-chaj, naší partnerské organizaci ASIA Onlus. Všem, kteří přispěli, velice děkujeme. Sbírka zůstává otevřená a další výtěžek bude opět předán prostřednictvím partnerské organizace. Budeme vás dále informovat o předávání pomoci.