Výstava artefaktů tibetského umění (mimořádná prezentace sbírek z depozitářů Národní galerie a Náprstkova muzea, soukromé sbírky) v dialogu se současným výtvarným uměním, reflexe a inspirace východní kultury (Fráňa Drtikol, Miroslav Páral, Ivan Jelínek, Dalibor Worm, Jiří Kornatovský, Zen Parry, Dáša Štrossová, Marie Jirásková).
Dokumentární část – významní fotografové (část věnovaná unikátním fotografiím Josefa Vaniše a Vladimíra Síse z 50. let), Jindřich Štreit, Zdeněk Thoma, Josef Ptáček a další.
Poselství 14. dalajlamy - k 50. výročí jeho odchodu do exilu, dokumentace vtzahu Čechů k Tibetu, návštěvy dalajlamy v ČR.
Hlavní host: skupina mnichů původní tibetské duchovní tradice bön z exilového kláštera Mänri v Indii.
Bön či bönismus je původní domácí tibetské náboženství s kořeny ve starověké Persii a tibetském dávnověku. Dodnes se zachovalo jen několik linií bönistického učení, předávaných v několika málo tibetských klášterech.
Ojedinělá příležitost, aby se naše veřejnost seznámila s fenoménem, který silně ovlivnil celou tibetskou kulturu, myšlení a společnost. Mniši bönistické tradice obvykle necestují do západních zemí za účelem předvádění ukázek pro západní publikum. Jde o první unikátní příležitost zúčastnit se autentických mnohahodinových rituálů v podobě, v jaké jsou prováděny pro tibetské publikum.
Pod záštitou pana Václava Havla a MUDr. Pavla Béma, primátora hl. města Prahy pořádají Potala, o.s., Bezejmenná čajovna Šťáhlavice a Novoměstská radnice
Doprovodný program – přednášky, besedy, filmy, koncerty.
BRÁNA TIBETSKÉHO FILMU – Přehlídka filmů o Tibetu
Kino Světozor, Praha 1: 9. března
Kino Aero, Praha 3: 23. - 26. března
KONCERT PRO TIBET – Visací zámek a hosté
Malý sál Lucerny, Praha 1 : 7. dubna