Indická duchovní cesta - meditace až k extázi

Místo: 
Potala - Himálajské centrum, Horovo nám.3, Praha 8
Datum: 
22.08.2019 - 18:30 - 20:00

Himalájské centrum Potala Vás zve na vystoupení plné baulských písní s Papiou Das Baul.

Na tabla a dupki bude doprovázet Pavel Kaššai.

Na matku všech indických strunných nástrojů - Rudra Vina zahraje Carsten Wicke.

Papia Das Baul je umělkyně, básnířka a baulská zpěvačka, která v současnosti působí v Evropě a v Indii. Jako jedinečná všestranná osobnost má jméno v poezii a malbě se svým pseudonymem Papia Ghoshal. Mnoho z jejích obrazů a básní nese silný vliv baulské filozofie. Poté, co strávila více než dvacet let svého života s bauly a fakíry venkovského Bengálska, získala své duchovní a hudební jméno Papia Das Baul.

 

Papia založila svou baulskou hudební skupinu a svůj baulský život zahájila od roku 2008 uprostřed svaté keltské půdy v Praze. Má také ateliér malby v indickém ášramu a také v západním Londýně poblíž Bedford Parku, Turnham Green. Kromě tradičních baulských písní je Papia také jedinečným umělcem vzácného žánru venkovských písní jhumur z kmenových oblastí Bengálska. Její syrový a venkovský hlas dává tradičním písním velmi individuální pocit. Jako básnířka a textařka také skládá své vlastní písně založené na tradicích, praxi a filozofii baulů. Posledních několik let je řádným členem její skupiny německý hudebník Sebastian Dreyer, který jí doprovází na sitár a dotaru.

 

Papia Das Baul vystoupila na různých festivalech a důležitých jevištích v Evropě a Indii. Vystupuje na různých televizních a rozhlasových pořadech v Londýně, České republice a Indii. Papia Ghoshal je mezinárodní redaktorka britského kulturního časopisu o dědictví, který byl založen v roce 1825 pod názvem The London Miscellany. Je autorkou sedmi knih o poezii a jako jediná Indka získala prestižní ocenění v EU, například „Medal of Franz Kafka“ Award, „European Union of Fine Arts Award“, „World Prize of Salvador Dali“. Spolu s mnoha dalšími národními oceněními získala „Mezinárodní cenu Matky Terezy“ v Indii