Meditace pro začátečníky: šúnja - prostor za myšlenkami

Místo: 
Himálajské centrum - Potala
Datum: 
07.02.2018 - 18:00 - 19:30

"Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír." Yogi Bhajan

Jednu zastávku od metra Palmovka se nachází nově otevřené, velmi inspirativní prostředí s názvem "Himálajské centrum". Zde se budeme od února setkávat na novém kurzu meditací. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, ale také pro jogíny a lektory jógy, kteří chtějí pokročit ve své duchovní praxi. Zaměříme se na práci s naší myslí, vstoupíme do prostoru za myšlenkami, kterému se říká v sanskrtu "šúnja". 

Dalajláma v dokumentu Viliama Poltikoviče "Brána smrti" řekl, že pokud meditujeme, měli bychom meditovat ve stavu šúnja. Jinak prý nemá meditace smysl. Šúnja znamená v překladu ze sanskrtu "prázdnota". Je to stav absolutní nehybnosti a klidu.

Prvním krokem na cestě k otevření prostoru "šúnja" je zpracování naší mysli, posílení neutrality a meditativního klidu. Na kurzu využijeme techniky meditace z tradice Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, které jsou velmi účinné i pro úplné začátečníky.

Kurz se skládá ze šesti setkání. Čtyři setkání proběhnou s lektorkou kurzu Gábinou Janskou a dvě setkání v termínu 14.2. a 14.3. proběhnou v rámci programu s českou buddhistickou mniškou Tenzin Palmo, která nyní žije v ženském klášteře v Nepálu (tato dvě setkání jsou otevřená všem, nejsou jen pro účastníky kurzu).

Termín: středy 7.2. - 14.3.2018, 18 - 19:30 hod
Místo konání: Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8 (nedaleko metra Palmovka)

Cena za kurz: 
- 4 setkání: 1 200 Kč
- 2 setkání ve dnech 14.2. a 14.3. s českou buddhistickou mniškou Tenzin Palmo: dobrovolný příspěvek – doporučená výše 150 Kč (tato dvě setkání jsou otevřená všem, nejsou jen pro účastníky kurzu)

Přihlášky: gabina@bethelight.cz

Lektorka je instruktorkou Kundaliní jógy, které se říká také Jóga vědomí. Kromě toho praktikuje meditativní léčitelské umění Sat Nam Rasayan.

www.BeTheLight.cz