Prohlášení předsedy Ústřední tibetské správy k 62. výročí tibetského národního povstání

V tento den před šedesáti dvěma lety společně povstaly tisíce Tibeťanů ve Lhase na protest proti vládě komunistické Číny. Ústřední tibetská správa si připomíná odvahu a odhodlání těchto mučedníků a uctívá jejich památku. Vzpomínáme také na Tibeťany v Tibetu, kteří jsou i nadále sevřeni tyranií. Směřují k nim naše modlitby a naše myšlenky a neustává naše solidarita.

Jazykové kurzy 2020/2021

Potala o.p.s. pořádá od školního roku 2020/21 výuku angličtiny, francouzštiny, čínštiny, japonštiny a tibetštiny

Kurzy pro děti (od 11 let): skupinová výuka, 5-7 dětí ve skupině

Kurzy pro dospělé, skupinová a individuální výuka (po dohodě)

Začátek kurzů: 14. 9. 2020, konec 17.6. 2021 (35-36 lekcí dle státních svátků)

Přihlásit se můžete na telefonu 775 156 886 nebo emailu potala@potala.cz. Pro více informací kontaktujte lektorku Zuzanu Vokurkovou (tel. 607 864 426)

Prohlášení předsedy tibetské exilové vlády k 61. výročí tibetského národního povstání proti čínské okupaci Tibetu

 

Dne 10. března 1959 byl svět svědkem historického povstaleckého hnutí vedeného tibetským lidem proti nezákonné invazi Číny a okupaci suverénního Tibetu. S pěstmi ve vzduchu křičeli: „Tibet patří Tibeťanům”.

Pravidelná setkání studentů online kurzu Buddhismus v kostce.

Studijní skupina tibetského buddhismu Longdol Lama ve spolupráci s Potala o.p.s. nabízí studentům online kurzu Buddhismus v kostce možnost pravidelného setkávání k jednotlivým tématům kurzu. Setkání budou navazovat na jednotlivá témata kurzu a uskuteční se jedenkrát měsíčně v prostorách Himálajského centra Potala na adrese Horovo náměstí 3, Praha 8. Poslední setkání proběhlo 5.11.2019. Další setkání je plánované na 7.1.2020. Rádi uvítáme další diskutující.

Online audio kurz tibetského buddhismu: Buddhismus v kostce

BUDDHISMUS V KOSTCE, ZÁKLADY PRO BUDDHISTICKOU PRAXI A STUDIUM (autoři: láma Ješe, láma Zopa rinpočhe a ctihodná Amy Miller) je úvodním kurzem mezinárodní vzdělávací organizace Nadace pro zachování mahájánové tradice (FPMT). Volně vychází ze “Základů všech dobrých kvalit”, krátkého lamrimového textu lámy Congkhapy, tibetského učence a zakladatele linie gelug, jejíž hlavou je v současné době Jeho Svatost dalajláma.

Meditace pro začátečníky: zklidnění mysli a rozvoj intuice

"Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír."
Yogi Bhajan

Ve středu 4.4. začíná nový kurz meditací v Himálajském centru.

Na kurzu nás čekají klidné i dynamické meditace z Kundalini jógy. Zklidníme svou mysl a zažijeme hluboký klid. Pomocí meditací, manter a dechových cvičení otevřeme své srdce, uvolníme úzkosti a emoce z minulosti.