Potala, o.p.s.

Mezinárodní škola alikvotního zpěvu „MONOCHORD“

Představujeme nový projekt alikvotního festivalu – první mezinárodní školu alikvotního zpěvu u nás s názvem „MONOCHORD“, jejíž lektoři se Vám představí 13.-15.2.2009 v Novoměstské radnici.

13.2. 2009 v 18:00 (Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, P-1)
Vás srdečně zveme na volně přístupný hudebně-přednáškový podvečer
„Hudební mystéria antického Řecka a hudba sfér v běhu času“

14.-15.2. od 11:00 – nabízíme všem zájemcům možnost poznat tajemství hudby, alikvotní zpěv a staré antické myslitele v několika workshopech
Hudební souvislosti v rytmech platónského roku
Meditace dechu a mysterium času v hudbě
Alikvotní zpěv pro začátečníky I.,II.

VSTUP VOLNÝ

MONOCHORD nabízí systematickou cílenou práci s hlasem a alikvotními technikami v širších souvislostech rytmu těla a vesmírného chvění. Muzikoterapie, hra na lyru, hrdelní zpěv, mysterijní hudba a vizualizace hudebních intervalů jsou dalšími doplňujícími předměty.

Lektoři prvního ročníku jsou: Wolfgang Saus (DE), Claudiha Gayatri Matussek (DE), Lothar Berger (DE), Kiva (Kanada), Hosoo&Transmongolia (Mongolsko), Vlastislav Matoušek, Jan Braunstein, Lucie Koderová, Veronika Čechová

Frekvence jednotlivých výuk proběhne vždy jeden víkend v měsíci v Praze. První únorové a březnové setkání bude mít formu náboru nových zájemců o studium.

Zveme všechny nováčky, ostřílené zpěváky i zvědavce. Šanci vstoupit do školy mají nyní všichni, i ti, kteří s alikvotním zpěvem ještě nepřišli do styku. Po únorovém víkendu (27.-29.3.) se brány školy až do prosince 2009 uzavřou.

Těm, kteří již alikvotně zpívají nabízíme rychlý rozvoj všech alikvotních technik včetně hrdelního zpěvu, žádné další nové začátky.

Všem nabízíme zajímavé intenzivní studium, podporu nejlepších festivalových interpretů a lektorů, úzké propojení s alikvotním festivalem formou několika vystoupení a volného vstupu na všechny koncerty, pravidelná setkání a práci skupiny s kanadskou alikvotní zpěvačkou Kivou, která podpoří každého studenta v domácím alikvotním drilu 🙂 a nabídne další improvizační program.

Více informací o škole,předmětech a profily jednotlivých lektorů naleznete již v úterý na festivalovém webu – www.alikvotnifestival.cz.

Dotazy zodpovíme na tel.724020336, přihlášky zasílejte na mejl sindlerova@gema.cz

Termíny alikvotních festivalů pro rok 2009:
Nové Hrady – 9.-12.7.2009 (Novohradské Znění)
Praha – 4.- 6.9.2009 (Pražské Znění)