Potala, o.p.s.

Otevíráme nový kurz v Potale: DHARMA ENGLISH!

Pokud se zajímáte o buddhismus a chcete si zlepšit angličtinu (zejména slovní zásobu) tak, abyste v ní mohli číst texty, poslouchat učení, případně překládat, mohly by vám být užitečné lekce

Dharma English v Potale

Budeme číst jednodušší texty (např. od Jeho Svatosti dalajlamy určené širší veřejnosti) a později i ty složitější (přepisy učení); poslouchat nahrávky učení, diskutovat o jejich smyslu a hledat pro ně pěkná a výstižná česká slova.

Předpokládá se znalost angličtiny na úrovni intermediate (všechny slovesné časy, běžná slovní zásoba – případné gramatické vsuvky jsou možné, ale neměly by být tím hlavním).

Výuka bude probíhat vždy ve čtvrtek od 17:30 nebo dle dohody přihlášených na adrese Centrum Potala – Himálajské centrum, Horovo nám. 3, Praha 8

 

Začínáme ve čtvrtek 4. 3. 2010 od 17:30 do 19:00 hod.

1 lekce = 2 x 45 min.

Cena kurzu (březen – červen 2010) cca 2500,- až 3500,- Kč podle počtu přihlášených.

Lektorka Markéta Bartošová nejprve studovala češtinu a základy společenských věd, po ročním pobytu na Novém Zélandu začala učit angličtinu. Rok 2008 a část roku 2009 strávila v Indii (Dharamsala, Ladak) a v Nepálu (klášter Kopan) a vrátila se jako buddhistka.

V současnosti vyučuje angličtinu v jazykové škole, překládá pro Foundation for the Preservation of Mahayana Tradition a studuje korespondenční kurz Foundation of Buddhist Thought.

Přihlášky s vaším mailem a telefonem zasílejte prosím na adresu potala@potala.cz , jako předmět zprávy uveďte Dharma English, nebo prostřednictvím sms na 775 156 886, nebo vyplňte formulář níže.