Potala, o.p.s.

Potala – Himálajské centrum

Adresa: Horovo náměstí 3, Praha 8 – Libeň
Dopravní spojení: metrem B na Palmovku, tramvají 3,10, 24 (směr Kobylisy, Ďáblice) jednu stanici do zastávky Libeňský zámek, pokračovat pěšky asi 200 metrů a zahnout doprava. Najdete nás zde
Telefon: +420 775 156 886, +420 284 822 676 Zuzana Ondomišiová)
E-mail: potala@potala.cz
WWW: www.potala.cz

Projekt Himálajské centrum v Praze

Himálajské centrum bude zprostředkovávat kontakty mezi naší a himálajskou civilizací, rozvíjet a zprostředkovávat pomoc obyvatelům zemí himálajského regionu a působit jako informační centrum pro širokou veřejnost. V neposlední řadě by mělo poskytovat zázemí, poradenství a pomoc také příslušníkům těchto kultur, kteří žijí v České republice.

Pro realizaci Himálajského centra budou využity stávající prostory o.p.s. Potala v objektu na adrese Horovo náměstí 3/1075, Praha 8.

Himálajské centrum bude maximálně přístupné veřejnosti. V prostoru bude fungovat obchůdek se zbožím pocházejícím z himálajského regionu a informační zázemí pro veřejnost s každodenní pravidelnou otevírací dobou. V centru bude v této době kompetentní osoba schopná podat informace, umožnit přístup ke knihám a dokumentačním archivům.

Ve vymezených časech budou v centru probíhat pravidelné programy: přednášky, semináře, promítání, kurzy, jazykové kurzy, besedy, alternativní komunikační aktivity, meditace apod., při nichž bude v centru přítomen erudovaný lektor.

Centrum bude sloužit jako zázemí dalším neziskovým organizacím působícím v oblasti Himálaje. Doposud se k myšlence společného informačního střediska, knihovny a archivu přihlásily také neziskové organizace Namasté Nepál, Lungta a Surya.

Kontaktujte nás, má-li vaše nezisková organizace zájem aktivně se podílet na budování centra a přípravě programu! Vítáme všechny jednotlivce, kteří chtějí jakkoliv přispět ke zdárnému rozjezdu společného projektu!

Děkujeme:

V první fázi projektu nás významně podpořili:

 V dokončovací fázi projektu nás podpořili

Hledáme další partnery pro realizaci rekonstrukce prostor Himálajského centra. Pomozte i malým příspěvkem! Poskytnutý dar je možné odečíst ze základu daně.

Kontakt

Zuzana Ondomišiová, potala@potala.cz; + 420 775 156 886