Potala, o.p.s.

Probíhá Festival pro Tibet 2008

LobsangPraha, 11.3.2008 – V Praze a dalších městech ČR probíhá v tomto týdnu řada koncertů, projekcí, setkání a přednášek věnovaných Tibetu a Tibeťanům pod názvem Festival pro Tibet. Pod organizací Občanského sdružení Potala již proběhl literárně-hudební večer v Divadle Viola, koncert kapel v klubu Mlejn a pěvecká vystoupení v Kostele u Salvátora. Vzácným hostem festivalu je tibetský hudebník žijící v Irsku Lobsang.

Včera a dnes probíhá přehlídka unikátních filmů s tibetskou tématikou v Kině Aero. Dnes, v úterý 11.3., mají diváci možnost shlédnout ještě dva filmy: dokument Snění o Lhase natočený v tibetské exilové komunitě v indické Dharamsale a film Milaräpa zobrazující život jednoho z nejznámějších tibetských světců.

Hudebníka a zpěváka Lobsanga bude možné v Praze slyšet ještě na dvou místech. Prvním bude ve čtvrtek 13.3. Tibetský večer v Klubu Karavanseraj, kde kromě Lobsanga návštěvníci shlédnou i obrázky z Tibetu a dokument o Mustangu, ochutnají tradiční tibetské jídlo a budou moci diskutovat i s ostatními Tibeťany žijícími v ČR. Podruhé bude možné poslouchat tradiční tibetské písně v neděli 16.3. od 19h v Klubu Vagon na Národní třídě, kde vedle Lobsanga vystoupí Posmrtné zkušenosti The ADE a Jesus Om.


Lobsang ve Viole – foto Richard Klíčník


Alfréd Strejček ve Viole – foto Richard Klíčník

Celý výtěžek z festivalu bude věnován na programy pomoci tibetské kultuře a Tibeťanům.

Více informací o dalších akcích najdete také na webech:

www.potala.cz
www.protibet.org
www.tibinfo.cz