Potala, o.p.s.

Tibeťan na kole přiváží poselství i do Česka

Rinpo Yak, mladý muž, ročník 1972, narozen v Tibetu.  Jako sedmadvacetiletý emigroval a žije v USA. Od 10. března, kdy si Tibeťané připomínají povstání proti čínské okupaci, je na cyklo cestě napříč Evropou. Právě teď, po více než 100 dnech na cestě, dorazil do Prahy. Má za sebou Brusel, Paříž, Barcelonu, Ženevu, Milán, Vídeň. Po Praze zamíří do Berlína, Kodaně, Göteborgu, Osla, Amsterdamu a Londýna.

 

Během své cesty se setkává jak s veřejností a jednotlivci, tak s členy lidskoprávních organizací a neziskovek, s politiky na lokální úrovni. V České republice po cestě navštívil několik radnic, v pátek 21. 6. se setkal se starostkou Prahy 3 – Ing. Vladislavou Hujovou a navštívit tak radnici, která se v roce 1996 jako jedna z prvních připojila k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a pravidelně se jí od té doby účastní. Paní starostka mu do cestovního deníku, věnovaného památce  Tibeťanů, kteří se na protest proti čínské okupaci Tibetu veřejně upálili  a jejichž počet  se od roku 2009 do minulého týdne rozšířil na 119 obětí, připsala vyjádření podpory a přání dosažení svobody pro Tibeťany.

Všichni, kdo se s ním chtějí setkat a dozvědět se víc o aktuální situaci Tibeťanů, jej mohou kontaktovat prostřednictvím e-mailu (rinpoyak@gmail.com) nebo na Facebooku (Rinpo Yak)

Rinpo Yak Solitary Cycle Rally Across Europe
A Tibetan man has embarked on a solitary cycle rally across Europe to appeal for Tibetans inside Tibet and in solidarity with their sacrifices.