Potala, o.p.s.

Buddhismus v kostce, základy pro buddhistickou praxi a studium

Datum / čas
07/10/2014
16:30


Kroužíte kolem buddhismu už dlouho, ale ještě jste neudělali první krok? Líbilo se Vám zařijové učení Jeho Svatosti Dalajlamy? Máte doma Čtyři vznešené pravdy a chtěli byste jim už konečně přijít na kloub?  Nebo je vám buddhismus jen prostě „tak nějak sympatický“? Pak by vás mohlo zajímat, že pět vám podobných se rozhodlo pustit se do buddhistického studia pěkně od podlahy a tímto vás srdečně zvou, abyste se k nim připojili!

Chystáme se studovat text, který se nazývá Buddhismus v kostce, základy pro buddhistickou praxi a studium od autorů lamy Ješeho, lamy Zopy rinpočheho a ctihodné Amy Miller. Jedná se o základní buddhistický kurz Nadace pro zachování mahájánové tradice a do češtiny jej přeložila ctihodná Tenzin Palmo, která nás bude studiem na dálku provázet. A abychom na studium nebyli jen každý sám za sebe a mohli se vzájemně obohacovat o myšlenky, rozhodli jsme se pro pravidelná měsíční setkávání.

Měsíční témata

 Buddhistické útočiště
 Karma, Čtyři vznešené pravdy
 Mysl,  Meditace, Rozdělení učení (Hínájána, Mahájána)
 Učitel, Smysl života, Pomíjivost a smrt
 Zřeknutí se a Bódhičitta
 Prázdnota
 Úvod do tantry, Rady pro každodenní praxi, shrnutí všeho a… nakonec velká oslava vytrvalosti!

Kdy: vždy 1. úterý v měsíci, začínáme 7. 10. od 18:30
Kde: Potala, Horovo náměstí 3, Praha 8 – Libeň
Proč: To víte nejlépe vy sami! 🙂 Pokud víte a máte chuť to zkusit, přihlašte se na dharma@potala.cz a my vám pošleme podrobnější informace.