Potala, o.p.s.

Festival Svátek čaje 2010

Datum / čas
16/07/2010 - 17/07/2010
Celý den


Občanské sdružení Čajový institut o.s. pořádá pro milovníky čaje, ale nejen pro ně festival Svátek čaje.

V programu pro veřejnost budou opět připraveny koncerty hudebních skupin a umělců, přednášky o čaji a zdravé výživě, přednášky o cestování, filmové projekce a fotografické výstavy. Účastníci se mohou aktivně zapojit do workshopů tai-chi, origami, bojových umění, bubnování atp.

Na letošní edici festivalu vystoupí česká zpěvačka, houslistka a herečka Iva Bittová. Stejně jako loni svůj koncert přislíbil významný muzikolog a multiinstrumentalista Vlastislav Matoušek a také divadelní soubor Kjógen, který se jako jediný v Čechách věnuje žánru kultivované japonské grotesky, pocházejícího ze samurajských dob. Z Polska přijedou
Janek Kubek, mistr hry na perkusní hudební nástroje – tabla, kultovní projekt na pomezí etnické a experimentální hudby – Karpaty Magiczne a mnoho dalších.

Na festivalu není podáván žádný alkohol a lze prohlásit, že z tohoto pohledu se jedná o unikátní akci.

Festival „Svátek čaje“ je výjimečný především z toho důvodu, že je zcela neziskový. Organizační štáb věnoval celý výtěžek, stejně jako loni, na projekt, jenž zajišťuje zdravotní péči pro oblast Dolpo, ležící v Nepálu poblíž tibetských hranic. Informace o projektu naleznete na stránkách www.potala.cz.

Srdečně Vás zveme na akci, na shledanou v Těšíně!