Potala, o.p.s.

FILMOVÝ KLUB: Life in a… Metro

Datum / čas
17/12/2007
18:30 - 21:00


Podle ohlasu diváků i hodnocení kritiků zatím jeden z nevydařenějších indických filmů letošního roku. Téma je podobné jako i u jiné letošní novinky, u filmu Salaam-e-Ishq. Příběh se však odehráva v Bombaji. Ve filmu sledujeme osudy několika hrdinů, kteří mají jeden společný problémem – a tím je láska.

Šikha je vdaná za Randžíta. Ve škole byla lepší než on, ale po té, co se vzali, vzdala se kariéry a je doma a stará se o malou dcerku.

Ráhul pracuje v call centru, je zamilovaný do své kolegyně Nehy a jeho kariéra se slušně rozjíždí i díky tomu, že vlastní byt, který ochotně půjčuje svým kolegům. Včetně svého šéfa Randžíta. Ten se v bytě schází s Nehou, ač má doma ženu a dítě. Jednoho dne však Ráhul najde přiotrávevnou Nehu…

Šikha tuší manželovu nevěru a právě v té době se seznamuje se sympatickým hercem Akašem.

Šikhina sestra Šrutí má plné ruce práce s výběrem partnera. Seznamuje se prostřednictvím agentur a situace se zdá být beznadějná. Ten poslední kandidát na manžela se do ní však zakoukal, ač jí se vůbec nelíbí….

Šivaní kdysi učila Šikhu tancovat, dnes žije v domově důchodců. Zčistajasna dostane dopis od své dávné lásky. Amol se vrací z Ameriky do Indie a rád by se s Šivaní ještě sešel.

Indie 2007, 132 min., s českými titulky