Potala, o.p.s.

JÓGA S DHARMOU – cesta k milující laskavosti a moudrosti – se ctihodným tibetským mnichem Lobsang Dondhenem.

Datum / čas
13/11/2010 - 14/11/2010
00:30 - 14:00


Cvičení pro posílení jater, ledvin a schopnosti uvolnit se ve stresových situacích.
So: začátek v 7:30, konec cca v 16:30
Ne: začátek v 7:30, konec cca ve 14:00, potom individuální konzultace na objednání
Podrobné info na vyžádání, info sms tel. 607 171 988 Jana Krčmářová
Cena 1800,- Kč.
Tento seminář je zorganizován na podporu projektu Stúpa milující laskavosti – více na www.potala.cz
S sebou vezměte:
podložku na cvičení, pohodlné oblečení, případně podložku na sezení a přikrývku
V sobotu i v neděli začínáme s pranajámou v 7:30 hod. s východem slunce
(východ slunce je v sobotu v 7:11 hod. západ slunce je v 16:20 hod.)
Je třeba cvičit s prázdným žaludkem, alespoň 2 hod. po jídle nebo na nalačno.
Můžete si s sebou přinést snídani a uvařit si čaj na místě.

Životopis ctihodného Lobsanga Dondhena (česká transkripce: Lozang Döndän)

Ctihodný Lobsang Dondhen se narodil v oblasti Lhodag v jižním Tibetu roku 1959, ale dětství strávil v Indii. Studoval Ústřední školu pro Tibeťany v Čandragiri ve státě Urísa a později absolvoval střední školu v Déhradúnu ve státě Uttarpradéš, kde se učil tibetský jazyk, literaturu a historii a také moderní předměty.
V roce 1999 začal studovat v Buddhistické dialektické škole v Dharamsale, která je řízena přímo soukromou kanceláří Jeho Svatosti dalajlamy. Zde studoval buddhistickou logiku (Pramánavárttika), transcendentální dokonalou moudrost (pradžňápáramita) a filozofii „školy středu“ – madhjamaky. Tato studia úspěšně dokončil a získal tituly pharčhin a uma-rabdžampa.

V letech 1977 až 1999 byl stále ve spojení se svým duchovním učitelem nejctihodnějším gešem Ješe Tobdänem, vysoce osvíceným učencem a meditátorem naší doby. Sloužil mu s plnou oddaností až do konce jeho života.

V roce 2002 ctihodný Lobsang podstoupil důkladnou zdravotní prohlídku v nemocnici Apolo v Dillé, při níž bylo zjištěno, že trpí hepatitidou B. Protože jeho onemocnění bylo velmi vážné, prováděl různé púdži podle buddhistické tradice a zároveň svůj zdravotní stav konzultoval s mnoha tibetskými lékaři, aby se této nemoci zbavil.
Naštěstí se prostřednictvím médií dozvěděl o velkém Swámím Rámdévovi, průkopníku praktické jógy v Indii. Učil se podle programů, které byly vysílány pravidelně v ranních hodinách, a dokonce se osobně vydal do Swámího jógového centra v Hardwáru, kde vůči této praktické józe získal důvěru a přesvědčení.
V roce 2006 navštívil Itálii a na různých místech zorganizoval kurzy praktické jógy. Všechny jeho semináře byly úspěšné. Mezitím znovu podstoupil zdravotní kontrolu v Itálii a k velkému překvapení byl výsledek naprosto neuvěřitelný. Lékaři prohlásili, že nenašli ani náznak hepatitidy B a že je naprosto zdravý. Tento závěr byl pro něj největším požehnáním.
Po návratu z Itálie zorganizoval na přání několik seminářů praktické jógy v klášteře Cchečhogling, v tantrické koleji Gjütö, v Buddhistické škole dialektiky. Taktéž organizoval praktickou jógu pro mnichy a mnišky, kteří absolvují dlouhodobý pobyt v odloučení v horách v okolí Dharamsaly, trvající často po dobu mnoha let.
Rovněž se mu dostalo příležitosti nabídnout praktickou jógu Jeho eminenci Sakja Dagthi Rinpočhemu a mnoha jiným uznávaným gešům a učencům.

Motivace ke studiu a organizování výuky praktické jógy vznikla čistě pod vlivem altruistického cítění a myšlení ctihodného Lobsanga. Ctihodný Lobsang Dondhen neustále usiluje o to, aby mohl předat praktickou jógu všem lidem, obzvlášť těm, kteří jsou v nouzi nebo trpí nemocemi, aby se utrpení navždy zbavili.

Nechť svět spočívá v míru a osvobodí se od všeho utrpení!