Potala, o.p.s.

Losar 2139 – tibetský Nový rok vodního draka

Datum / čas
25/02/2012
14:00 - 23:59


Srdečně vás zveme na oslavu začátku roku vodního draka – Losar 2139
Již po sedmé se letos setkají příznivci kulturního a duchovního odkazu Tibetu, aby společně oslavili Losar – tibetský Nový rok. Jednodenní multikulturní festival proběhne v historických prostorách Novoměstské radnice na Praze 2. Podle tibetského kalendáře má nastupující rok číslovku 2139 a z hlediska východní astrologie je ve znamení vodního draka.
Oslava nabídne pestrý kulturní program pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, včetně rodin s dětmi. Hudební program – tibetský zpěvák Loten Namling, skupiny Marimba Mama a Úžas v rytmu.

Uvidíte výstavu fotografií z Tibetu i tematické filmové projekce. Navštívíte výtvarné dílny. Vyzkoušíte tibetskou jógu, meditaci, masáže a moxu. Zahrajete si stolní hry z Tibetu. Ochutnáte tibetské speciality a seznámíte se s činností organizací, které se aktivně věnují tibetskému buddhismu nebo pomoci Tibetu.

Samozřejmostí již jsou vegetariánské občerstvení, čajovna, dětský koutek, jarmark, tombola o zajímavé ceny, prodej knih a mnohé další. V pozdních nočních hodinách si pak oslavu můľete protáhnout na závěrečné afterparty.

Akce je benefiční a vybrané prostředky budou použity na podporu tibetských dětí prostřednictvím humanitární organizace A.S.I.A. Onlus.

Vstupné: příspěvek na adopci tibetských dětí prostřednictvím organizace A.S.I.A. v doporučené výši od 108 Kč (děti do 12 let zdarma)

Pořádá Komunita dzogčhenu, výtěžek akce je věnován organizaci A.S.I.A.

Další informace a později i podrobný program na: www.losar.cz
 

Přiložená loga jsou ke stažení pro propagaci akce na vašich webech.