Potala, o.p.s.

Meditace pro začátečníky: šúnja – prostor za myšlenkami (PŘIDÁVÁME)

Datum / čas
07/02/2018
15:30 - 17:00


„Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír.“ Yogi Bhajan

Od února se budeme v Himálajském centru setkávat na novém kurzu meditací. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, ale také pro jogíny a lektory jógy, kteří chtějí pokročit ve své duchovní praxi. Zaměříme se na práci s naší myslí, vstoupíme do prostoru za myšlenkami, kterému se říká v sanskrtu „šúnja“.

Dalajlama v dokumentu Viliama Poltikoviče „Brána smrti“ řekl, že pokud meditujeme, měli bychom meditovat ve stavu šúnja. Jinak prý nemá meditace smysl. Šúnja znamená v překladu ze sanskrtu „prázdnota“. Je to stav absolutní nehybnosti a klidu.

Prvním krokem na cestě k otevření prostoru šúnja je zpracování naší mysli, posílení neutrality a meditativního klidu. Na kurzu využijeme techniky meditace z tradice kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, které jsou velmi účinné i pro úplné začátečníky.

Kurz se skládá ze šesti setkání. Čtyři setkání proběhnou s lektorkou kurzu Gábinou Janskou a dvě setkání v termínu 14. 2. a 14. 3. proběhnou v rámci programu s českou buddhistickou mniškou Tenzin Palmo, která nyní žije v ženském klášteře v Nepálu.

Termín: středy 7. 2. – 14. 3. 2018 od 16:30 do 18:00 hod, dvě setkání s Tenzin Palmo ve dnech 14. 2. a 14. 3. proběhnou od 18:30 hod.

Místo konání: Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8 (nedaleko metra Palmovka)

Cena za kurz:

  • 4 setkání (jedna lekce 1,5 hodiny): 1 200 Kč

  • 2 setkání ve dnech 14.2. a 14.3. s českou buddhistickou mniškou Tenzin Palmo: dobrovolný příspěvek – doporučená výše 150 Kč. Tato dvě setkání jsou otevřená všem, nejen pro účastníky tohoto kurzu.