Potala, o.p.s.

RITUÁL VADŽRAVIDÁRANY který provede lama Čhangčhub Zöpa

Datum / čas
19/01/2019
18:00


Himálajské centrum Potala vás zve na RITUÁL VADŽRAVIDÁRANY,

který provede lama Čhangčhub Zöpa, mnich z exilového kláštera Gandän v Indii a lékař tradiční tibetské medicíny.

Doporučený příspěvek 150 Kč.

Prosíme potvrďte vaši účast předem na rsvp@potala.cz nebo sms na +420 776 134 925.

རྡོ་རྗེ་རྣམ་པར་འཇོམས་

Vadžravidárana (tib. Dordže Namdžom) je “božstvo” tibetského esoterického buddhismu, zaměřené na očišťování lidí a prostředí okolo nich, a zároveň je to jedno z hlavních božstev pro meditační tantra jógu. 

Po tisíce let žili velcí tibetští jógini dlouhé a prosperující životy, díky této praxi Vadžravidárany, která velice účinným způsobem očišťuje tělo, řeč a mysl všech vnímajících bytostí od znečištění jak materiálního, tak spirituálního. Zároveň odstraňuje původ tohoto znešištění (špatnou karmu), jeho vnější zdroje a překážky způsobené nerovnováhou přirozenosti, negativními vlivy zodiaku či jiného původu. Po očištění vytváří ochranný štít vadžry (rituálního předmětu, vyjadřujícího sílu nezničitelného “diamantu”), poskytující ochranu do budoucna. 

Ceremonie probíhá ve třech etapách – odstranění aktuálních špatných vlivů, “odpadu“ [z minulosti] a nakonec ochraně do budoucna. Učitel na sebe před obřadem v meditaci bere podobu Buddhy a skrze působení Vadžravidhárany získá schopnost očistit mysl od potenciálu například předčasné smrti, nemoci, negativních vlivů (cyklů) zodiaku, závisti či vrozených faktorů.

Obřad se skládá ze symbolické rituální koupele “očištěnou” vodou (několik kapek na hlavu a jiné části těla). Spolu s účinkem manter, rituálních hudebních nástrojů a dalších účinných prvků, učitel odstraní zúčastněným karmickou energii, svázanou s psychickými, emocionálními či pracovními problémy.

Rituál podporuje a zvyšuje vnitřní sílu, samoléčící schopnost a pozitivní energii člověka. Čistí čakry a jemné energie těla, snižuje frustrace, deprese a nervozitu, eliminuje noční můry, negativní sny a přináší zdraví, dlouhý život a úspěch. Je to tradiční ceremonie, široce používaná v Himálaji a Tibetu, která se  provádí jak soukromě, tak ve skupinách.