Potala, o.p.s.

Setkání s mnichy školy Ňingma-kagjü z kláštera Mindolling

Datum / čas
14/01/2017
15:00 - 18:00


V sobotu 14. 1. 2017 budeme mít jedinečnou možnost setkat se v Himálajském centru Potala, Horovo nám. 3, Praha 8 se skupinkou mnichů z kláštera Mindolling školy Ňingma, kteří provedou jeden z důležitých tantrických rituálů tibetského buddhismu – cchog neboli ganapúdžu čili praxi obětování.

Je to praxe zaměřená na shromažďování prospěšných duchovních zásluh a moudrosti, která zároveň pomáhá očišťovat mysl. Je prospěšná pro odvrácení nemocí, hladomorů a válek a přináší splnění všech přání.

Od 16 hod. budou mniši připravovat tradiční obětiny z pražené ječné mouky campy, másla, ořechů a dalších tradičních ingrediencí.

Od 18 hod. proběhne obětní rituál, jehož součástí je symbolická proměna obětin v posvátnou stravu – všichni zúčastnění dostanou díl.

Můžete s sebou přinést i vlastní potraviny, ovoce, sladkosti na obětování. Rituál i obětiny budou věnovány Padmasambhavovi, jednomu z nejdůležitějších učitelů a mistrů tibetské tradice.

Příprava i rituál budou doprovozeny vysvětlujícím komentářem a odpověďmi na vaše dotazy. Po rituálu vás zveme na šálek čaje a neformální povídání s mnichy (v angličtině / s překladem) o životě v tibetských klášterech v Nepálu, Indii a na Tchaj-wanu, doplněné promítáním. Neváhejte a přijďte, setkání je určeno široké veřejnosti.