Potala, o.p.s.

Soname Yangchen – Hlas Tibetu! Poprvé v České Republice!

Datum / čas
30/04/2011
19:00 - 21:00


Soname Yangchen – Hlas Tibetu! Poprvé v České Republice!
Zpěvačka Soname zahajuje své Evropské turné v Pražském kostele Svatého Salvátora.


Kapela: Sonny Thet – Chello, Hanif Khan – Tabla, Jörg Kokott – Kytara
"Hlasem tak křišťálově čistým, že by mohl roztříštit sklo, zpívá Soname staré folklórní písně své země i nové skladby inspirované jejím životem v Tibetu." Daily Telegraph
Rozenou Tibeťanku Soname Yangchen objevil bývalý člen Sex Pistols na svatební oslavě, kde Soname jen tak a kapela zazpívala novomanželům. V roce 2003 debutovala v Royal Opera House v Londýně a v Carnegie Hall v New Yorku. Od té doby zpívá na předních světových scénách.
Vystupovala s Bjork a mnoha mezinárodními populárními umělci. Přesto si uchovala svůj původní duchovní projev, kterým okouzluje publikum. V současnosti žije tato žena, nazývaná kulturní vyslankyní a hlasem Tibetu, především v Londýně.
Její hluboce duchovní zpěv je elixírem pro duši. Každý její koncert je ódou na Tibet a zároveň zážitkem plným hloubky a krásy. Soname zpívá o fauně a flóře, řekách a horách svého domova. Její hlas, který je plný alikvótních tónů, stojí vždy v centru celého vystoupení a je doplňován něžným zvukem smyčcových nástrojů a jemným rytmem perkusí.
Také jako autorka bestselleru "Dítě Oblak" Soname bojuje za svobodu Tibeťanů a proti čínské okupaci Tibetu.
Novinkové Album "Plateau" (World Village/Harmonia Mundi)

Vstupenky Ticketpro

Zobrazit na mapě

 
Písně: