Potala, o.p.s.

Techung a Posmrtné zkušenosti

Datum / čas
18/10/2015
18:00


Jeden z nejvýznamnějších tibetských hudebníků současnosti zavítá v rámci svého evropského turné opět do Prahy. Jako support vystoupí legendární Posmrtné zkušenosti – A.D.E. Vstupenky online

Techung je umělecké jméno tibetského exilového zpěváka Tashiho Dhondup Sharzura. V indické Dharamsale vystudoval tradiční tibetskou hudbu, zpěv a tanec a po přestěhování do USA založil kapelu a skládá vlastní písně, které zpívá v rodné tibetštině. Jeho nezaměnitelný hlas působí na posluchače téměř mystickým dojmem a jak napsaly New Sunday Times “jeho stoupající vokály jsou jako vlny, které narážejí do pobřeží a když se vracejí zpět, strhávají s sebou posluchače a zcela ho pohlcují…..”.

Techung s kapelou přijíždí do Prahy již podruhé a tentokrát představí své nejnovější album Tashi Sho. Na vzniku tohoto čtvrtého společného alba se podíleli stejnou měrou všichni členové kapely – Techung, Michel Tyabji a Rinzing Wangyal. Představují západnímu publiku hudební tradici Tibetu spojenou s prvky jazzu, rocku a reggae, to vše v prvotřídním hudebním provedení.

Členové kapely:
Techung – zpěv, hra na tradiční tibetské nástroje dramnyen (loutna) piwang (housle), lingbu (příčná flétna) a kytaru
Michel Tyabji – bicí a perkuse
Rinzing Wangyal – kytara

Jako host zahraje na koncertě také česká World Music kapela Posmrtné zkušenosti – the A.D.E.

Vstupenky

GoOut.cz a web Lucerna Music Baru – sezení 420 Kč, stání 220 Kč
Pokladna LMB – sezení 400 Kč, stání 200 Kč
Na místě – sezení 450 Kč, stání 250 Kč

 

Další videa na Techungových stránkách

Úspěšně dokončený projekt Techungův koncert na Hithitu