Potala, o.p.s.

Z Dharamsaly do New Yorku, Tibeťané orámovali Den lidských práv

DHARAMSHALA, 11. prosince: Tibeťané po celém světě orámovali 64. Den mezinárodních lidských práv 10. prosince masovými protesty požadujícími okamžitou mezinárodní intervenci ve věci krize v Tibetu.

Dva členové exilového parlamentu a představitelé tibetských organizací v New Yorku a New Jersey navštívíli úřadovnu OSN aby se setkali s Maarit Kohonen zástupkyní vedoucího Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva a Ann Syuata pracovnicí kanceláře pro lidská práva a předali jim podepsané petiční archy kampaně Flame of Truth (Plamen Pravdy) čítající více než 350.000 podpisů.

Tibetan Parliamentarians, Norbu Tsering (1st L) and Tashi Namgyal (1st R) submitting petition on Tibet to Maarit Kohonen Sheriff, the UN’s Deputy Head of the Office of High Commissioner for Human Rights and Ann Syuata, Human Rights Officer, at the UN headquarters in New York on December 10, 2012

Členové exilového parlamentu, Norbu Tsering (1. vlevo) and Tashi Namgyal (1. vpravo) předávají petici Maarit Kohonen zástupkyni vedoucího Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva and Ann Syuata, pracovnici kanceláře pro lidská práva v úřadovně OSN v New Yorku 10. prosince 2012
 

Poslanci vysvětlili účel kampaně a hlavní požadavky vyzývající OSN k projednání otázky Tibetu na základě svých předchozích usnesení, k vyslání nezávislé Mezinárodní vyšetřovací delegace do Tibetu a k zvláštní pozornosti naplnění základních snah Tibeťanů v Tibetu.

Ocenili také nedávné prohlášení vysoké komisařky Navi Pillayová a vyzvali komisik dalším krokům, které je třeba učinit s ohledem na zhoršující se situaci uvnitř Tibetu.

 

 

 

 

 

 

Více na: From+Dharamshala+to+New+York%2c+Tibetans+mark+rights+day