Potala, o.p.s.

PLAMEN PRAVDY (Flame of Truth)

Vzhledem k vážné a neustále se zhoršující situaci v Tibetu, se parlament tibetské exilové vlády (TPiE) rozhodl provést řadu činností navržených při neveřejném zasedáni dne 22. března 2012. Proto dne 27. března stálý výbor tibetského parlamentu v exilu rozhodl pro relé Plamen pravdy jako jednu ze svých činností.

Za posledních šedesát let brutální okupace Tibetu Čínou, Peking nikdy nezměnil svůj směr tvrdé politiky vůči naší vlasti. Tuto tvrdou politiku vede Čína, nejen z důvodů využití bohatých přírodních zdrojů Tibetu, ale vede i k vyvražďování, mučení, věznění a neustálému obtěžování Tibetského národa. Nicméně, jsme držiteli naší jedinečné kultury, naši duchovní tradice, identity a boje za pravdu.

Od roku 2008 vedou tvrdé zásahy čínské bezpečnostní síly vůči Tibeťanům k četným zavražděním a nespočetným mučením. Situace se zhoršuje každým dnem. Důsledkem těchto represí je, že se Tibeťané jeden po druhém upalují. V plamenech požadují mírové urovnání tibetské otázky, návrat Jeho Svatosti dalajlamy do Tibetu a žádají od OSN a mezinárodního společenství pochopení bolesti skryté hluboko v jejich srdcích. Tibet je dnes jako peklo na zemi.
V solidaritě s odvážnými a nesobeckými činy našich statečných bratrů a sester v Tibetu, a aby si svět byl vědom jejich nezištných činů a tužeb, tibetský exilový parlament začne celosvětové relé Plamen pravdy dne 6. července, v den, kdy narodil náš milovaný duchovní vůdce čtrnáctý Dalajlama.
Kampaň začne s těmito požadavky:

1. Organizace spojených národů musí projednat otázku Tibetu na základě usnesení přijatých v letech 1959, 1961 a 1965 a průběžně usilovat o plnění základů těchto usnesení.

2. Musí být okamžitě vyslána nezávislá mezinárodní vyšetřovací delegace pozorovatelů do Tibetu s účelem sledovat a vyšetřovat současnou pokračující krizi v Tibetu.

3. Organizace spojených národů musí věnovat zvláštní odpovědnost a zajistit, aby základní aspirace a práva Tibeťanů v Tibetu byla plněna.

Za účelem splnění těchto požadavků se shromažďují statisíce podpisů v různých zemích včetně České republiky a po celém světě kde relé bude cestovat s Plamenem pravdy.
Historické relé bude uzavřena dne 10. prosince na den lidských práv s podáním odvolacího dopisu a všemy shromážděnými podpisy do hlavního sídla Organizace spojených národů v New Yorku, Radě pro lidská práva OSN v Ženevě a informačnímu centru OSN v New Delhi současně.

TPiE Výbor pro "Flame of Truth" Relay
27. června 2012, Dharamsla, Indie

Členové výboru:

Pan Pema Jungney – předseda (09418121038)
Pan Karma Ješi – tajemník (09418043890)
Ven. Monlam Tharchin – člen (09816272440)
Pan Jamyang Soepa – člen (09816217743)
Pan Gyarik Thar – člen (09418143052)

Další info na: http://www.flameoftruth.net/

Program pražské zastávky Plamene pravdy

Program začne v pátek 19. října.

Pokračovat bude sobotu 20. října v 10:30 v Městské knihovně v Praze představením PLAMENE PRAVDY a proslovem ctihodného Thubtän Wangčhena, vyslance tibetské exilové vlády.

Veřejná demonstrace Plamene pravdy bude v sobotu 20. 10. ve 14:00 hod. na Václavském náměstí.

Program na odpoledne 19. 10. a dopoledne 20. 10. bude průběžně doplňován…..

 

Plamen pravdy

Je akce zahájená Tibetským parlamentem v exilu. Pochodeň s plamenem pravdy cestuje po pěti kontinentech jako vyjádření solidarity
s odvahou obětí sebeupálení v Tibetu.
Příjezd pochodně do Prahy se předpokládá 19.-20.října tohoto roku. Součástí je i petiční akce požadující vyšetřování porušování lidských práv v Tibetu nezávislou mezinárodní skupinou.

Další info: