Potala, o.p.s.

Podpořte album tibetského zpěváka Tenzina Tsedupa

PODPOŘIT PROJEKT

O projektu

Tenzin Tsedup je tibetský hudebník žijící Dharamsale, kde působí na Tibetském institutu múzických umění. V České republice se chystá společně s partou mladých muzikantů nahrát své první album. Skládá hudbu, která je blízká všem – bez ohledu na kulturu, ze které pochází nebo kterým jazykem mluví. 

Tsedup o projektu:

„V České republice jsem již podruhé. Už při své první návštěvě jsem si zahrál s violoncellistou Michalem Turkem a všichni se ptali „kde máte CD?“. Ty dotazy nás inspirovaly k tomu, abychom začali konat. Michal Turek a s ním i další vynikající muzikanti se s námi pustili do přípravy alba s názvem Roots. Já přináším melodii a texty, ale album bude nás všech. Jsem rád, že se s ostatními muzikanty můžeme vzájemně inspirovat a věřím, že vznikne něco výjimečného. A proto jsme teď tady na Startovači a žádáme Vás o podporu našeho projektu.“

Proč Roots – Kořeny?

Tsedup se narodil v indickém exilu. Přestože se do Tibetu podívat nemůže, je pro něj místem jeho kořenů, což se odráží ve všech jeho skladbách. V jednotlivých písních zpívá o okupaci, touze po návratu, buddhismu a lidských hodnotách vůbec.  

Pracujeme i na tom, aby to neskončilo jen u hudby. Byli bychom rádi, kdyby CD mělo určitou vzdělávací hodnotu. Ať už pro samotné Tibeťany nebo i studenty tibetštiny. Všechny texty budou z tohoto důvody vytištěny v bookletu kromě tibetštiny i v anglickém překladu (a na webových stránkách také v češtině).

Kdo se na albu bude kromě Tsedupa podílet

Michal Turek (violoncello), Igor Ochepovsky (kytara), Mirek Král (piano), Martin Debřička (saxofon)

Další

Nate Harris (grafický návrh), Lowell Cook (překlad z tibetštiny do angličtiny), Veronika Bílá (produkce) 

Na co peníze použijeme

Peníze použijeme na pronájem nahrávacího studia, post-produkci nahrávky, lisování CD a tisk bookletu. Rádi bychom také ocenili úsilí spolupracujících hudebníků a odměnili je za opakované několikahodinové zkoušky i práci ve studiu, protože je to práce jako každá jiná. Část vybraných peněz poputuje jako honorář překladateli textů do angličtiny a autorovi grafické podoby alba. Pokud nějaké peníze zbydou, použijeme je k natočení videoklipu k jedné z písní.

Velké díky za Tsedupa a muzikanty

Veronika