Potala, o.p.s.

BENGÁLSKÁ FULL MOON PARTY

Datum / čas
23/06/2013
19:00


Atmosféru bengálské vesnice zahalené do zvuků melancholických i živelných písní a tónů indických rág nám v podvečer před východem měsíce v úplňku na zahradě Himálajského centra Potala zprostředkuje PAPIA A BAISHNAV TANTRA

Baishnav Tantra je hudební uskupení, které založila bengálská umělkyně Papia Ghoshal, aby pomohla odhalit světu tradiční indickou hudbu pocházející převážně z nitra bengálských vesnic.

Papia Ghoshal vystudovala klasický zpěv na Kalkatské univerzitě, nyní žije střídavě v Kalkatě, Londýně a Praze, všude je umělecky aktivní. Přináší do „západního světa“ tradiční hudbu Indie, která v zemi svého původu pomalu mizí. Papia a formace Baishnav Tantra vystupují v Indii i po Evropě.

Uslyšíte hudbu a písně z vesnic Západního Bengálska a dalších částí Indie – hudbu Baulů, súfí, různé formy džhummuru, nepálské písně, urdské ghazaly, rabindra sangít a také několik hitů ze starého Bollywoodu.

Představí se tradiční hudební nástroje jako duggi, éktara, dótara, tabla, harmonium, dupki, čumgur, koptal, tampúra…

Vizuální stránku večera umocní malá výstavka některých Papiiných obrazů, v nichž kombinuje tradiční indickou malbu s osobním zkoumáním genderových aj. moderních přístupů. A aby chuťové buňky nezůstaly stranou, čeká vás malý bengálský dezert a nápoj.

V případě, že by počasí nepřálo večeru strávenému venku, přesuneme se pod ochrannou střechu Potaly.

Fotogalerie z prvního vystoupení Baishnav Tantra v Potale.