Potala, o.p.s.

Bön nejstarší duchovní tradice Tibetu – Čhamové tance tibetských mnichů v Arše 15.5.

Datum / čas
15/05/2011
20:00 - 22:30


ČHAMOVÉ TANCE TIBETSKÝCH MNICHŮ jsou jedinečným souborem vyjádření duchovních nauk a poselství prostřednictvím starobylého a naprosto unikátního rituálu, v němž se spojují prvky hudební, taneční a divadelní do performance, která zasáhne smysly i emoce každého diváka.

Diváci budou mít výjimečnou příležitost být přítomni tancům v maskách a obřadních kostýmech. V tibetských komunitách je čham slavnostní událostí, kterou vybrané kláštery pořádají většinou pouze jednou do roka. Je důležitým náboženským svátkem i společenským setkáním. Mniši z Mänri se těší, že se jeho součástí stanete i vy.

VSTUPENKY:
sezení 360 KČ / stání 220 KČ
zvýhodněné vstupné pro studenty – stání za 180 KČ
Archa.klub sleva 30%
Vstupenky v pokladně Divadla Archa a v síti Ticketpro (navýšeno o poplatky sítě)
Velký sál / sezení číslováno
Délka: 2,5 hod.
 
Kdo navštíví některé ze dvou představení ČHAMU v Arše, může vzít s sebou zdarma 1 osobu na jakýkoliv z doprovodných programů v DOX (je třeba se prokázat vstupenkou z Archy).
 
Pokud vám nevyhovuje termín nezoufejte a prozkoumejte svázané stránky, které inzerují další představení, přednášky, workshopy a jiné dopro*vodné akce v Praze i v jiných městech České republiky.
 

      Fotografie: Martin Špimr
 
Tance mnichů doprovodí hráči na rituální nástroje používané výhradně v klášterech. Pořadatelé chtějí divákům nabídnout profesionální provedení a autentický zážitek.
Na taneční rituály bude navazovat série přednášek, besed a workshopů jak s mnichy, tak s tuzemskými odborníky. Návštěvníci získají přehled o historii a učení bönu i o využití tibetského lékařství, astrologie, meditací a dalších znalostí nejen v tradičním Tibetu, ale i v současnosti.
Atmosféru krajiny západního Tibetu, která je kolébkou bönistické civilizace, v DOXu navodí
výstava barevných velkoformátových panoramatických fotografií Jaroslava PONCARA,
modlitební praporky výtvarnice Dáši Štrosové z recyklovaného skla a kolekce bönistických svitkových maleb zvaných thangka.

Partneři:
Hlavní město Praha, Maitrea, a. s., Emeldi Software Services, s.r.o., Nadace Forum 2000, Divadlo Archa, o. p.s., JÍŠA s.r.o., CK Livingstone, s. r. o.