Potala, o.p.s.

Čham v Plzni – Rituální tance tibetských mnichů z exilového kláštera Mänri v Indii 28.5.

Datum / čas
28/05/2011
19:00 - 21:30


ČHAMOVÉ TANCE TIBETSKÝCH MNICHŮ jsou jedinečným souborem vyjádření duchovních nauk a poselství prostřednictvím starobylého a naprosto unikátního rituálu, v němž se spojují prvky hudební, taneční a divadelní do performance, která zasáhne smysly i emoce každého diváka.
Diváci budou mít výjimečnou příležitost být přítomni tancům v maskách a obřadních kostýmech. V tibetských komunitách je čham slavnostní událostí, kterou vybrané kláštery pořádají většinou pouze jednou do roka. Je důležitým náboženským svátkem i společenským setkáním. Mniši z Mänri se těší, že se jeho součástí stanete
i vy.
 
VSTUPENKY:
přízemí 350 KČ / balkón 290 KČ
Vstupenky je možné zakoupit i v Měšťanské besedě.
sezení nečíslováno
Délka: 2 hod.
 
Pokud vám nevyhovuje termín nezoufejte a prozkoumejte svázané stránky, které inzerují další představení, přednášky, workshopy a jiné doprovodné akce v Praze i v jiných městech České republiky. 

      Fotografie: Martin Špimr
 
Tance mnichů doprovodí hráči na rituální nástroje používané výhradně v klášterech. Pořadatelé chtějí divákům nabídnout profesionální provedení a autentický zážitek. V Čechách jde o první unikátní příležitost zúčastnit se autentických mnohahodinových rituálů v podobě, v jaké jsou prováděny pro tibetské publikum, a o ojedinělou příležitost seznámit se s fenoménem, který hluboce ovlivnil celou tibetskou kulturu, myšlení a společnost – s původní tváří Tibetu.