Potala, o.p.s.

Koncert indické hudby s Papiou das Baul a hosty

Datum / čas
27/08/2018
18:00


Ravi Srinivasan je perkusionista, zpěvák a skladatel, který působí celosvětově jako sólista a v různých kapelách, souborech a orchestrech. Hraje na tabla, ovládá klasický indický vokál a je také známý svým virtuózním pískáním a hrou na mnoho různých typů bicích nástrojů. Ravi pracoval a hrál s Islandskou národní operou, Berlínskou filharmonií a v mnoha dalších hudebních tělesech. Jeho sólový repertoár je inspirován indickou klasickou hudbou a zkušenostmi z koncertních cest po vzdálených a krásných místech, jako Grónsko, Ladakh, Borneo, Velký bariérový útes, Island a pouště a džungle celého světa.
 

„.. je to muž mnoha talentů.“ – Frankenpost, 2018
„Ten bubeník je velmi dobrý, velmi legrační“ – HH Dalajláma, 2015
„Poslech mě přiměl být lepším člověkem“ – Straits Times, Kuala Lumpur 2014
„… rytmická extravagance …“ – The Times of India, 2014
Byla to opravdu krásná zkušenost – The Malay Mail, 2014
„… jeho sametový hlas, obzvlášť jeho pískot, který přenáší posluchače do stavu
snové beztíže „- Hildesheimer Allgemeiner Zeitung 2006

 

Ladly Mukhopadhaya je spisovatel a filmový tvůrce s téměř čtyřicetiletou historií. Ladly je dobře známý jako zpěvák a filmový kritik pro jeho vhled a zvláštní styl tvorby. Ve dvaceti letech začal psát a vydávat literární časopis s názvem „Barnaporichoy“. Vytvořil také kulturní prostor nazvaný „Kagojer Baagh“ (papírový tygr) na univerzitní ulici, slavném knižním centru Kalkaty, které přitahovalo významné spisovatele, básníky a umělce v sedmdesátých letech. Situace v Kalkatě 80. let ho v roce 1986 motivovala k vydání první antologie Kafky v bengálštině. Byl redaktorem knihy. Kniha je stále doporučenou četbou na univerzitách v Jadavpuru, v Kolkatě a několika dalších v západním Bengálsku. Jako stipendista Indického Ministerstva kultury vedl rozsáhlý výzkumný a vizuálně dokumentační projekt o Bengálských Baulech.

Jeho díla mu otevírají dveře v Indii i v zahraničí. Svou kariéru začal v televizi NDTV (kanál národní úrovně) a postupně vystřídal mnoho růyných pozic v dalších indických televizních kanálech národní úrovně. Režíroval televizní pořady, televizní filmy, výukové filmy, dokumenty (přes 200), firemní filmy, reklamy / reklamní filmy, hudební videa a celovečerní filmy – mnohé z nich i točil jako kameraman.  Jeho vášeň pro lidovou kulturu a životní styl je hnací silou většiny jeho filmů. Jeho celovečerní dokumentární film o legendárním Baulském hudebníkovi Gour Khepovi získal národní i mezinárodní ocenění. V současné době pracuje v kmenových vesnicích Sriniketan, Birbhum v západním Bengálsku, s domorodými dětmi.