Potala, o.p.s.

Festival Wonderland na ostrově Štvanice

Datum / čas
11/08/2018
08:00


O víkendu 10. – 11. 8. ostrov Štvanice hostí hudební a volnočasový festival Wonderlandcz. Venkovní program celý víkend zdarma, v sobotu od 10h spousta workshopů, uměleckých dílen, sypání mandal (detaily níže), žonglování, fotokoutek, tetování na banán, DJská škola, prezentace neziskového sektoru + další aktivity a to vše za hudebního doprovodu. Večer pak VILA Štvanice nabídne kapely, DJs, projekce, mapping a lightdesign.

Více informací najdete na webu a Facebooku.
https://www.facebook.com/events/230572804196806/
 
Potala, o. p. s. připravila pro festival Wonderland výtvarnou dílnu v tibetském stylu  –  (nejen) TIBETSKÉ PÍSKOVÉ MANDALY
 
K nejznámějším výtvarným projevům spojeným s tibetským buddhismem patří rituální sypání pískových mandal. Na festivalu Wonderland si můžete vyzkoušet techniku sypání na dřevěnou desku, anebo si vybrat z mnoha motivů předřezaných na samolepkovém papíře – stačí jen sloupnout a sypat. Tato technika má výhodu, že na rozdíl od rituální mandaly, která je nakonec smetena a písek vysypán do vody, vám obrázek vydrží. Můžete si ho doma zarámovat anebo poslat někomu jako pohlednici.Technika je vhodná pro děti cca od tří let (ale baví i dospělé v každém věku) – rozvíjí jemnou motoriku prstů, písky jsou netoxické. Kromě mandal a tibetských motivů jsou k dispozici také obrázky zvířátek. 
Na místě bude možno zakoupit i celé sady na doma nebo jako dárek. Veškerý materiál pochází z dílny výtvarnice Kamily Rízové, s níž Potala dlouhodobě spolupracuje.
 
Cena (obrázek + barevné písky + zapůjčení nástrojů):
 
tibetské mandaly a symboly   15 x 15 cm              80 Kč
malá mandala                        10 x 10 cm               40 Kč
velká mandala                        20 x 20 cm              70 Kč 
zvířátka                                  15  x 11 cm              50 Kč