Potala, o.p.s.

Meditace pro začátečníky: šúnja – prostor za myšlenkami

Datum / čas
19/09/2018
16:00 - 17:30


„Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír.“ Yogi Bhajan

Od 19.9. se budeme v Himálajském centru setkávat na novém kurzu meditací. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, ale také pro jogíny a lektory jógy, kteří chtějí pokročit ve své duchovní praxi. Zaměříme se na práci s naší myslí, vstoupíme do prostoru za myšlenkami, kterému se říká v sanskrtu šúnja.

Dalajláma v dokumentu Viliama Poltikoviče „Brána smrti“ řekl, že pokud meditujeme, měli bychom meditovat ve stavu šúnja. Jinak prý nemá meditace smysl. Šúnja znamená v překladu ze sanskrtu „prázdnota“. Je to stav absolutní nehybnosti a klidu.

Prvním krokem na cestě k otevření prostoru šúnja je zpracování naší mysli, posílení neutrality a meditativního klidu. Na kurzu využijeme techniky meditace z tradice kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, které jsou velmi účinné i pro úplné začátečníky.

Čekají nás mantry, mudry (pozice prstů), pranajámy (dechová cvičení), meditace v klidu i v pohybu. Naše cesta skončí ve vnitřním posvátném prostoru ticha a nehybnosti. 

Lektorka Gábina Janská je instruktorkou kundaliní jógy a praktikantkou meditativního umění Sat Nam Rasayan. Vede kurzy meditací, které zaměřuje na vstoupení do prostoru bez myšlenek a vnitřního ticha, do prostoru šúnja. Gábina studuje u zahraničních lektorů a pravidelně vyjíždí do zahraničí. Jejím současným hlavním učitelem je Guru Dev Singh z Mexika. Více informací o lektorce najdete na www.BeTheLight.cz

Kurz se skládá ze šesti setkání.

Termín: středy 19. 9. – 24. 10. 2018, od 18:00 do 19:30 hod

Místo konání: Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8 (nedaleko metra Palmovka)

Cena za kurz: 1 800 Kč

Registrace: gabina@BeTheLight.cz

Počet míst je omezený!

„Složili jste velmi hluboký slib mezi vaší Duší a vaším Já. Teď nastal čas vytesat své místo do paměti planety Země a sloužit svému slibu. Ať vaše cesta dojde až k naplnění vašeho poslání. A ať pochopíte vzácnost vašeho vlastního života.“ Yogi Bhajan

www.BeTheLight.cz