Potala, o.p.s.

KURZ tibetské jógy CA LUNG tradice yundrung bön

Datum / čas
12/04/2013 - 14/04/2013
18:00 - 15:00


Srdečně zveme všechny příznivce a podporovatele o.s.Potala na

KURZ tibetské jógy CA LUNG

tradice yundrung bön

13. – 14.4. 2013

 

Instrukce ke cvičením ca lung tradice yungdrung bön jsou popsány v textech tzv. Mateřské tantry. Je to cvičení tantriků a mistrů meditace.

Série pěti dynamických meditačních cviků ca lung vychází z pochopení provázanosti tří dimenzí bytí – tělesné, energetické a mentální. Co se děje v mysli, odráží se i v těle či v naší energii. Když se tuto provázanost těla, energie a mysli naučíme vnímat a chápat, můžeme ji využít ve svůj prospěch. Dokážeme harmonizovat své pocity i projevy, naše tělo tělo je méně zatížené emocionálními víry a nalézá vnitřní rovnováhu a klid.

Každý z cviků se zaměřuje na jednu oblast těla a její energetické centrum, čakru: hlavu a krk, hrudník, břicho a oblast pánve. Zaměřením pozornosti na tato místa sem přivádíme tok prány, který vstupuje do těla s nádechem. Pak při zadržení dechu provádíme pohyb, kterým podporujeme působení prány v daném místě. Cviky provádmě vsedě, nejlépe v sedu se zkříženýma nohama.

Ca lung pomáhá odstraňovat překážky a bloky na fyzické, energetické i duchovní úrovni . Jeho správné provádění podporuje jasný vhled do přirozené podstaty mysli. Je branou ke kontemplativní meditaci a je velmi vhodný pro všechny, kteří by chtěli meditovat, ale znemožňuje jim to jejich těkavá a rozptýlená mysl.

Ca lung není složitý ani fyzicky náročný. Účinky se ale dostavují při správném postupu na vnitřní, energetické úrovni . Cvičení tedy vyžaduje soustředění a náležité zapojení mysli. To se také díky ca lungu naučíme postupně rozvíjet a upevňovat.

Časový rozvrh:

Pátek 12.3.
18.00 – 20.30 hod.. Úvodní přednáška ke kurzu
Sobota 13.4.
9.00 – 12.30 / 14.00 – 18.30 hod.
Neděle 14.4.
9.00 – 12.00 / 13.00 – 15.00 hod.

K dispozici bude celé studio včetně sprch a kavárny.

Cena kurzu: 1900 Kč

Registrace na tomto odkazu: http://ligmincha.formees.com/f/ca-lung/

O instruktorovi:

Darek Orwat je v současnosti jediným evropským instruktorem jógy trul khor tradice yungdrung bön a jedním z několika instruktorů jógy ca lung. Zároveň je dlouholetým praktikujícím těchto nauk, které se učil od Tenzina Wangyala Rinpočheho a jeho žáka Alejandra Chaoula. Předání získal i od svých dalších učitelů jako Ponlop Trinley Nyima Rinpočhe a Nyima Dakpa Rinpočhe.

Darek dokáže lehce a srozumitelně sdílet své dlouholeté zkušenosti a precizně popsat účinky, které se dostavují při správném provádění těchto „magických pohybů”, jak se v tibetštině cviky nazývají. V Praze již v loňském roce vedl s velmi dobrým ohlasem víkendový kurz tibetské jógy trul khor. Trul khor má větší škálu pohybů a vyučuje se v rámci nauk dzogčhenu. Ca lung je pro trul khor výbornou průpravou a také se obvykle cvičí před trul khorem. Další kurz trul khoru plánujeme zorganizovat v návaznosti na tento kurz jógy ca lung, pravděpodobně v červnu, červenci, nebo září.

Pozvání instruktora:

„Původně tajná cvičení ca lung jsou skvělým prostředkem na cestě seberealizace. Na kurz zvu srdečně všechny, kteří touží po zlepšení své kondice na úrovni těla, energie i mysli.“

Pokud potřebujete další informace, pište na team@ligmincha.cz