Potala, o.p.s.

Meditační kurz s Menri Ponlopem Trinlem Ňimou Rinpočhem na téma Žang Žung Njam Gjüd Gjalwa Čagtri.

Datum / čas
30/06/2009 - 04/07/2009
Celý den


S radostí  Vám oznamujeme, že ve dnech 30.6.-4.7. 2009 proběhne meditační kurs s Menri Ponlopem Trinlem Ňimou Rinpočhem na téma Žang Žung Njam Gjüd Gjalwa Čagtri.

Ponlop Rinpočhe je hlavním učitelem tibetského exilového kláštera Menri, který se nachází v Dolanží v indickém státě Himáčal Pradeš. Narodil se v roce 1962 ve vesnici Carga v nepálském Dolpu, kde obdržel úvodní vzdělání v tradici bön v místním v klášteře Tarzog Phüncok Ling. Ve věku 13 let  začal s intenzivním tréninkem a absolvoval několik tříměsíčních meditačních ústraní, kde se věnoval meditacím na vnější, vnitřní a tajné jidamy tradice Yungdrung Bön. Během této doby také završil úvodní praxe Ngondro, kdy nashromáždil zásluhy z vykonání 900 000 základních praxí dzogčhenu a obdžel mnoho dzogčhenových iniciací a transmisí od významných učitelů.

V rocer 1979 odešel do Menri, hlavního kláštera tradice bön, kde byl Jeho Svatostí 33. Menri Trizinem a Jongdzin Tenzin Namdak Rinpočhem uveden do mnišského stavu. Během studia na dialaktické škole se věnoval studiu súter, tanter, dzogčhenu, ale také rituálům, tibetskému jazyku, poezii, astrologii, medicíně, malbě thanek, mandal atd.. V roce 1989 úspěšně ukončil studia a získal titul geše (ekvivalent akademického titulu PhD.). Nedlouho poté se stal  učitelem na dialektické škole. V roce 1992 mu byl Jeho Svatostí 33. Menri Trizinem a Yongdzin Tenzin Namdak Rinpočhem udělen titul Ponlop Rinpočhe a stal se tak druhým nejvyšším lámou kláštera Menri, které je jedním z nejdůležitějších středisek vzdělání tradice bön.

Ponlop Rinpočhe je také lamou rodové linie Jangtön, která sahá až do dob buddhy Tönpy Šenraba Miwo. Lámové linie Jangtön bývali kněžími tibetských králů a držiteli linie učení Dzogčhen. Jedním z jejích významných lámů byl Jangtön Čhenpo Šerab Gjaltsen, který byl významným držitelem a sjednotitelem linie učení Dzogpa čhenpo Žang Žung Njen Gjüd.

Ponlop Rinpočhe bude předávat dzogčhenové nauky na základě textu Žang žung Njam Gjüd Gjalwa Čagtri, který byl sepsán velkým dzogčhenovým mistrem 13.století  Dru Gjalwou Jungdrungem. Tento text obsahuje kompletní instrukce dzogčhenu, které nám umožní aplikovat nejdůležitější cyklus dzogčhenové učení tradice Jungdrung bön a na základě vlastní zkušenosti přímo vstoupit do meditační praxe nejvyšších nauk dzogčhenu.
Během kurzu bude v podvečerních hodinách Geše Tenzin Jangtön, který Ponlop Rinpočheho na jeho cestě  provází, učit z textu Kalung Gjatso od Šardzy Taši Gjaltsena, který je vysvětlením základů učení dzogčhen.

Toto učení bude poprvé předáváno v České republice významným bönistickým lámou a budou na něj v průběhu příštích let navazovat další meditační kurzy.

Všichni vážní zájemci jsou srdečně zváni.Termín:

30. 6. – 4. 7. 2009
Kurs začne  30. 6. ráno a skončí 4. 7. dopoledne.

Učitel:

Menri Ponlop Trinle Ňima Rinpočhe

Asistent:

Geše Tenzin Jangtön

Téma:

Žang Žung Njam Gjüd (Bön Dzogchen)
Jde o úvodní nauky cyklu, na které budou v příštích letech
navazovat další kapitoly tohoto důležitého dzogčhenového cuklu.

Cena učení:

Učení bude probíhat vždy dopoledne a odpoledne.
Příspěvek, který nám umožní  zorganizovat učení je 2700 Kč.Místo:

Areál kovo www.rskovo.cz

Cena za ubytování:

ceny jsou za noc
-malá chatka: 175,-
-pokoje v hlavní budově: 195,-
-apartmány s vlastním příslušenstvím: 215-225,-
-jeden byt třípokojový: 1250,-
více viz. www.rskovo.cz

Cena za jídlo:

160,- na celý den, zahrnuje:
snídaně: švédský stůl
oběd: polévka, hlavní jídlo
večeře: teplé jídlo

Strava je pouze vegetariánská.

Registrace:

Z důvodu nutnosti zamluvení dostatečného počtu míst
žádáme všechny zájemce, aby se včas zaregistrovali.
Registrace zasilejte na email yungdrungbon@seznam.cz