Potala, o.p.s.

Novohradské Znění 2009 – festival worldmusic

Datum / čas
09/07/2009 - 12/07/2009
Celý den


Příjemná prázdninová atmosféra jihočeského města Nové Hrady a nedotčená příroda Novohradských hor každoročně umocňuje pohodovou atmosféru letního festivalového šantění. Letošní festivalový ročník se pomalu mění a stále více otevírá mladým rodinám s dětmi. Zapojujeme se do projektu „Celé Česko čte dětem“ (www.celeceskoctedetem.cz).

Festivalové koncerty proběhnou letos převážně na hradním nádvoří. Hudební dílny, divadelní představení, filmové projekce a pohádková vyprávění budou probíhat v ZUŠ Nové Hrady, na zámku, v kinosále a v kovárně u hradu.

Malé tržiště zajímavých drobností a čajovna s občerstvením na hradním nádvoří, stejně jako možnost levného stanování přímo ve městě na fotbalovém hřišti jsou festivalovou samozřejmostí.

PROGRAM FESTIVALU

 

Milí přátelé a zpěváci,

Vás všechny, kdo milujete zvuk, hlas a zpěv, bychom chtěli co nejsrdečněji pozvat na další setkání Evropského alikvotního sboru. 

Přesto, že se sbor jmenuje Evropský alikvotní, nemusíte být nutně alikvotními zpěváky. Tohoto projektu se může účastnit každý, kdo má zkušenost se sborovým zpěvem.

Pokud už navíc zpíváte alikvotně, skvělé! Budete mít navíc příležitost si svoje dovednosti zlepšit s expertem na alikvotní zpěv Wolfganem Sausem (www.oberton.org) a poté si vše vyzkoušet ve sborovém zvuku pod vedením zkušeného sbormistra prof. Steffena Schreyera (www.vokalsolisten.eu/dirigent.php).

Nezpíváte alikvotně a vlastně ani nevíte, co to alikvotní tóny jsou? Vůbec nevadí! Máte-li zájem se dozvědět víc, tady k tomu budete mít jedinečnou příležitost a dokonce i možnost se je naučit zpívat. V průběhu týdne proběhne několik workshopů a vzhledem k omezenému počtu účastníků si užijete téměř individuálního přístupu při výuce.

A jak tedy Evropský alikvotní sbor funguje? Sbor se začal formovat v Liberci v létě 2006, další setkání proběhlo o Velikonocích 2008 a od té doby se sbor pravidelně schází dvakrát do roka.

Naše poslední setkání proběhlo na Velikonoce 2009 v německém Bad Fredeburgu a téměř přesně před rokem jsme se sešli v malebném městečku jižních Čech v Nových Hradech (http://de.wikipedia.org/wiki/Nové_Hrady). Tam se chystáme i nyní a letošní soustředění se uskuteční v termínu od 5. do 12. července 2009.

Stejně jako minulý rok bude na konci našeho týdenního soustředění souběžně probíhat festival Novohradské znění – festival alikvotní a světové hudby (www.alikvotnifestival.cz). V rámci festivalu budeme mít se sborem dvě vystoupení. Jedno z nich bude společně s Hradišťanem Jiřího Pavlici (www.radio.cz/de/artikel/9196). Společná práce s jednou z nejstarších českých folkových skupin a s jeho skvělým lídrem a zároveň skladatelem Pavlicou bude zaručeně jedinečným zážitkem. 

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích je zajištěno v hotelu Rezidence (http://www.rezidencenh.cz/cs/). V ceně za ubytování je zahrnut volný vstup do bazénu a návštěva solné jeskyně. Počet rezervovaných pokojů pro sbor je omezený a proto se prosím hlašte co nejdříve budete moct.

Zkoušky budou probíhat přímo ve velkém sálu hotelu a nebo v nedaleké hudební škole. Na jídlo budeme chodit do radnice a tentokrát se připravte na kulinářské umění skvělého kuchaře, který bude vařit nejrozmanitější vegetariánská jídla speciálně pro nás! 

Pro jednotlivé účastníky jsou stanoveny 2 rozdílné ceny – pro země neuvedené na seznamu a pro země uvedené na seznamu, kam spadá i Česká republika. Cena je stanovena za celý projekt včetně kurzovného, ubytování a plné penze. 

1. cena pro země, které nejsou na seznamu

      400 Euro

2. cena pro země, které jsou na seznamu (Česká republika, Makedonie, Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Řecko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Slovensko, Portugalsko, Estonsko, Malta)

      250 Euro (6.700,- Kč)

Registrovat se můžete prostřednictvím online formuláře na stránkách EOC (www.overtonechoir.eu).

Prosíme Vás, pokud jste rozhodnuti přijet na letní sborový týden, zaregistrujte se co nejdříve. Velmi nám tím ulehčíte práci a celé plánování akce. Děkujeme!

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat buď emailem (info@overtonechoir.eu) nebo telefonicky +420 737 747 473 (Adéla) nebo +420 602 490 820 (Míla).

Těšíme se na Vás v Nových Hradech!

EOC Orga-Team