Potala, o.p.s.

OÁZA JIŘÍHO MAZÁNKA: 1. setkání – Průvodce hudbou Indie

Datum / čas
25/05/2020
17:00


V zamýšleném cyklu pořadů se seznámíme s rozsáhlou oblastí indické instrumentální i vokální hudby. První setkání věnujeme celkovému přehledu, abychom si udělali představu o její šíři, bohatosti a různorodosti. Během dalších setkání se budeme věnovat podrobně jednotlivým nástrojům a stylům. Postupně se seznámíme s tím, jak lze hudbu využívat k meditaci, extázi a vůbec práci na vlastním rozvoji. Dozvíte se tak mnoho podrobností nejen o nástrojích, jejich působení na tělo a mysl, ale i o tom, jak hudba ovlivňovala vývoj lidské společnosti. Nezůstaneme u pouhé teorie, k poslechu budeme bohatě využívat jak živou hudbu, tak audio a video nahrávky.

Atmosféru Indie vám přiblíží výstavka fotografií Lenky Lorien Tajuplná Indie.

Lenka je absolventka Střední výtvarné školy Václava Hollara, kde se seznámila s mnoha výtvarnými technikami. Pracuje jako reklamní grafik a kromě toho také jako kraniosakrální terapeut, masér – bodyworker. “K fotografii jsem se vrátila v posledních letech a musím říci, že proces focení naprosto miluji a ráda zachycuji situace a lidi kolem sebe”, říká Lenka. Provede vás svými fotografiemi, které si na místě můžete také zakoupit.

Abyste při tom všem nepadli hlady, přijede také veganská kuchyně Green Home Kitchen. Můžete se těšit například na čokoládový raw dort, štrůdl, burgery a závitky. Jako nápoj vás určitě potěší Buddhovo ovoce, které je přirozeně sladké, zajímavé a velice zdravé. Nádoby si můžete přinést svoje, na místě však také budou k dispozici.

V pondělí 25. 5. se sice opět rozvolňují protikoronavirová pravidla, přesto vás prosíme, abyste byli ohleduplní k druhým a drželi se předběžné opatrnosti: dodržujte patřičný odstup a dbejte na zvýšenou hygienu. Na místě bude k dispozici dezinfekce.

Budeme rádi, když si místo předem rezervujete na adrese potala@potala.cz nebo zasláním sms na číslo 775156886. Ale dorazit můžete i bez rezervace.

Těšíme se na vás,

za Potalu Zuzana Ondomišiová