Potala, o.p.s.

Přijďte podpořit Tibet do Poslanecké sněmovny

Datum / čas
01/04/2008
13:00 - 14:00


Dne 1. dubna 2008 od cca 13:00 až 14:00 hodin bude Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky projednávat Návrh Prohlášení Poslanecké sněmovny u příležitosti 49. výročí povstání v Tibetu (pořad jednání, bod 83). Půjde o historicky první projednávání rezoluce Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.

Původní návrh prohlášení byl aktualizován s ohledem na současnou krizi v Tibetu s tím, že nyní se má vyslovit mimo jiné k porušování lidských práv v Tibetu, k umožnění svobodného přístupu k objektivním informacím o tom, co se v Tibetu děje a má vyzvat k takovému politickému řešení práv tibetského lidu, které by reflektovalo zájmy a přání Tibeťanů a jejich kulturní a náboženskou svébytnost. Součástí rezoluce by dále mělo být vyslovení podpory zahájení dialogu mezi Jeho Svatostí dalajlamou, tibetskou exilovou vládou a představiteli Čínské lidové republiky.

Naší tichou a klidnou účastí můžeme dát poslancům najevo, že veřejnosti, kterou poslanci zastupují, záleží na osudu Tibetu a respektování lidských práv Tibeťanů.

Parlament České republiky
Poslanecká sněmovna
Sněmovní 4
Praha 1 – Malá Strana
Tel. (spojovatelka): 257 171 111