Potala, o.p.s.

Benefiční koncert Tibet žije IX.

Datum / čas
11/03/2015
18:00


Devátý koncert Tibet žije proběhne opět v pražském klubu Rock Café, tentokrát 11.3.2015. Organizátorky koncertu si opět daly práci s výběrem kapel, stejně jako s výběrem projektu, kterému bude letošní výtěžek z koncertu věnovaný. Zahrají kapely Kittchen, Planety, The Spankers a Vobezdud. “Výběr kapel považujeme za důležitý, chceme, aby na koncertě hrály kapely, které se nám líbí, a aby se návštěvníci na koncertě citili dobře a bavili se.”, shodují se Romana s Anetou, které koncert už devátým rokem organizují.

Letos návštěvníci koncertu podpoří prostřednictvím Himálajského centra Potala Tibetskou dětskou exilovou vesničku a školu v Biru vzdáleném 75 km od Dharamsaly, na severu Indie.

Škola byla založena v roce 1986 a slouží především dospívajícím uprchlíkům z Tibetu. Pomáhá jim v získání kvalitního vzdělání, stejně jako v integraci do společnosti. Vedle školy pro dospívající byla v Biru v roce 1994 postavena i Dětská exilová vesnička, která v současné době poskytuje domov přibližně 1400 tibetským dětem, které přicházejí do Indie ze zahraničí, především z Tibetu. Jedna z dívek, která přišla do dětské vesničky v Biru z Nepálu, shrnula smysl projektu ve dvou větách: “Alespoň nemusím pracovat,” odpověděla na otázku, proč se jí v jejím novém domově líbí, a dodala: “Můžu si hrát a chodit do školy jako jiné děti a prožít své dětství bez práce.”

Unikátní na projektu Dětských exilových vesniček je i fakt, že jsou financovány výhradně ze soukromých zdrojů. Lobsang Tenzin z fundraisingu organizace doplnil: “Děkujeme našim štědrým přátelům a sponzorům za soustavnou podporu, která nám umožňuje projekt nejen udržovat, ale i jej dál vylepšovat.”

Tímto chceme i my poděkovat těm, kteří nás už devět let podporují a spolupracují s námi.

Těšíme se na vás 11. 3. 2015 v Rock Café.

Více informací, kontakt:

e: tibet.zije@gmail.com; t: +420 774 989 114

w: www.tibetzije.cz, www.potala.cz, www.tcv.org.in/content/tcv-suja

FB: www.facebook.com/events/1436159236675354/