Potala, o.p.s.

Tibetský lékař Čhangčhub Zöpa

Datum / čas
31/01/2020 - 02/02/2020
09:00 - 19:00


31.1.-2.2.2020 přijede do Prahy náš milý tibetský pan doktor Čhangčhub Zöpa a tentokrát kromě diagnostiky, na kterou se můžete hlásit na tel. 775156886 (pro upřesnění termínů), proběhne:
 

Rituál Vadžravidárany se uskuteční v Himálajském centru v pátek 31. 1. a v sobotu 1. 2., vždy od 17 hodin a potom od 19 hodin, tedy celkem čtyřikrát.

Upozorňujeme, že je potřeba se předem přihlásit na přesný čas, každá skupina má omezenou kapacitu maximálně 23 osob. Doporučený příspěvek 150 Kč. Prosíme potvrďte vaši účast předem na potala@potala.cz nebo sms na 775156886.

 

V neděli 2. 2. vás zveme na rituál Jamántaky, “Vítěze nad smrtí”, který se v Himálajském centru bude konat vůbec poprvé.

Od 17 hod. je možno se zúčastnit i zapojit do přípravy oltáře a obřadních obětin zvaných tormy, které se dělají z ječné mouky campy, másla, sušeného ovoce, medu, oříšků a podobných ingrediencí. Tyto obětiny jsou po rituálu rozděleny mezi účastníky.

Od 19 hod. začne samotný obřad Jamántaky.

Doporučený příspěvek 150 Kč.

Prosíme potvrďte vaši účast předem na potala@potala.cz nebo sms na 775156886.

 

རྡོ་རྗེ་རྣམ་པར་འཇོམས་པ་

Vadžravidárana, tibetsky Dordže Nampar Džompa, zkráceně Dordže Namdžom, v překladu “Ten, kdo si podmanil vadžru”, je polohněvivá forma Vadžrapániho, “božstvo” tibetského esoterického buddhismu, zaměřené na očišťování lidí a prostředí okolo nich, a zároveň je to jedno z hlavních božstev pro meditační tantra jógu. 

Po tisíce let žili velcí tibetští jógini dlouhé a prosperující životy díky této praxi Vadžravidárany, která velice účinným způsobem očišťuje tělo, řeč a mysl všech vnímajících bytostí od znečištění jak materiálního, tak spirituálního. Zároveň odstraňuje původ tohoto znešištění (špatnou karmu), jeho vnější zdroje a překážky způsobené nerovnováhou přirozenosti, negativními vlivy zodiaku či jiného původu. Po očištění vytváří ochranný štít vadžry (rituálního předmětu, vyjadřujícího sílu nezničitelného “diamantu”), poskytující ochranu do budoucna. 

Ceremonie probíhá ve třech etapách – odstranění aktuálních špatných vlivů, “odpadu“ z minulosti a nakonec ochraně do budoucna. Učitel na sebe před obřadem v meditaci bere podobu Buddhy a skrze působení Vadžravidárany získá schopnost očistit mysl účastníků obřadu od potenciálu například předčasné smrti, nemoci, negativních vlivů (cyklů) zodiaku, závisti či vrozených faktorů.

Obřad se skládá ze symbolické rituální koupele “očištěnou” vodou (několik kapek na hlavu a jiné části těla). Spolu s účinkem manter, rituálních hudebních nástrojů a dalších účinných prvků učitel odstraní zúčastněným karmickou energii, svázanou s psychickými, emocionálními či pracovními problémy.

Rituál podporuje a zvyšuje vnitřní sílu, samoléčící schopnost a pozitivní energii člověka. Čistí čakry a jemné energie těla, snižuje frustrace, deprese a nervozitu, eliminuje noční můry, negativní sny a přináší zdraví, dlouhý život a úspěch. Je to tradiční ceremonie, široce používaná v Himálaji a Tibetu, která se provádí jak individuálně, tak ve skupinách. 

 

གཤིན་རྗེ་

Jamántaka, tibetsky Šindže, “Vítěz nad smrtí”, je hněvivou formou Maňdžušrího, Buddhy moudrosti. Podle buddhistické tantry Jamántaka nebo též Jamari zabil Jamu, Pána smrti, proto je také Pánem života. Rituál Jamántaky mobilizuje životní síly a napojuje nás na primární energii lidského bytí, čímž přirozeně aktivizuje vnitřní léčivé a sebeuzdravující procesy.