Potala, o.p.s.

Svět se nám jeví podle toho, jak se na něj díváme

Datum / čas
25/07/2013
18:00


Veřejné setkání s českou mniškou a českým mnichem tibetské buddhistické tradice
v Potale – Himálajském centru v Praze

Jeho Svatost dalajlama často říká, že je dobré si uvědomit, jak moc jsme si všichni podobní. Všichni si přejeme štěstí a toužíme se vyhnout utrpení, avšak většinou hledáme štěstí tam, kde jej nikdy nemůžeme najít. Hledat štěstí ve vnějších věcech je jako hledat orlí hnízdo na dně oceánu.
Buddhismus učí, že klíčem k pochopení světa je pochopení vlastní mysli. Je to naše mysl, která tvoří naše štěstí nebo neštěstí. Všichni máme schopnost naučit se se svou myslí pracovat tak, abychom zvládli své škodlivé emoce a rozvinuli a prohloubili vlastnosti, které nám přinesou opravdovou radost. Buddhistické myšlenky mohou oslovit i ty, kteří se buddhisty být necítí.

Ctihodný Lozang Thubtän žije již osmým rokem v buddhistickém klášteře Nalanda ve Francii (http://www.nalanda-monastery.eu/), kde letos zakončí pětiletý Základní program buddhistických studií – studijní program Nadace pro zachování mahájánové tradice (http://www.fpmt.org/).
Ctihodná Tändzin Palmo studuje týž program v Istituto Lama Tzong Khapa v Itálii (http:// http://www.iltk.org), kde také druhým rokem žije.
Rádi a s otevřeným srdcem ostatním lidem zpřístupňují Dharmu – Buddhovo učení.

Veřejná přednáška proběhne ve čtvrtek 25. 7. od 18 hodin
v prostorách občanského sdružení Potala – Horovo náměstí 3, Praha 8.

Před přednáškou od 16:30 hodin proběhne rituál Vysvobozování zvířat z nebezpečí smrti – praxe lamy Zopa Rinpočheho.